Vs’de Şaman için Ejder Gücü mü İyileştirme mi?

Genel olarak sık sorulan bir karakter geliştirme sorusu olduğu için ve uzun zamandır blog’da yazı yazmadığımız için küçük bir yorum halinde bu duruma açıklık getirmek istedik.

Öncekle burada benim bu soruya vereceğim cevap karakteri kullanımınıza göre değişebilir


Bildiğiniz gibi şamanların her karakterin olduğu gibi 2 skill serisi seçeneği var. Ejderha Gücü skilleri her zaman için kutsama özellikleri ile ön plana çıkmaktadır. İyileştirme ise HP yüklenme hızı ve atak skilleri ile daha çok kendine özgü bir skill serisidir.

Ejderha gücünde en önemli atak skillerinden birisi hem toplu saldırı özelliği hem de yüksek damage’i ile Ejderha kükremesidir. Bu skillin tek yakın saldırı skillidir. Bunun yanında yüklenme hızları diğer skillere oranla hızlı olan 2 tane daha saldırı skilli vardır. Ejderha Atışı ve Uçan Tılsım, Ejderha atışı nekadar yakın saldırı olarak da sayılabilse de nispeten uzaktaki hedefleri yakalayabildiği için uzak demekte fayda var. Bu durumda uzak karakter oyuncusu isenin ve mause kontrolünüz iyiyse saldırı açılarını iyi ayarlıyorsanız. Ejderha gücü şaman size göre.

İyileştirme şaman’da durumlar biraz değişik aslına bakılırsa, çoklu saldırı (vurucu) olarak Şimşek Çağırma skilli var. Eşit şartlarda bu skill Ejderha kükremesinden daha az damage veriyor. Şimşek Atma, ejder gücündeki Uçan tılsıma benzetilebilir ve eşit şartlarda daha fazla vurur ayrıca Uçan tılsım gibi çoklu saldırı sağlar. Buff sağlayan skilleri ise İyileştirme ve Yüksek Saldırı. Birisi HP yüklerken diğeri saldırı değerini arttırır. Özellikle saldırı değeri arttıran skillimiz Yüksek Saldırı İyileştirmeci şaman’ın saldırı açısından ejderha gücüne göre öne çıkıyor gibi görünüyor. Fakat verdiği saldırı değeri gerçekten düşük, Hava Kılıcı ile kıyaslanamayacak kadar…

Ejderha gücünün hızlı yüklenen 2 uzak saldırı skili olması, bir de vurucu hamle skili yani Ejderha kükremesi olması savaş sırasında atraksiyon bakımından İyileştirme’ye göre daha iyi olduğunu düşünüyorum. Bunun yanında yansıtma kritik gibi kutsama büyüleri ile de kendi gücünü arttırarak diğer karakterlere baskınlığını ortaya koyduğunu düşünüyorum.

Ejderha gücünün seçilmesi saydığım etkenlere göre daha mantıklı geliyor.

Ayrıca Şaman Klavuzlarımızı da okumanızı öneririz.

 

23 Comments

 • ejderha gücü

  Kaybol01
  Posted 10 Haziran 2013
 • Ejderha Gücü.

  Mustafa ÇağLı
  Posted 10 Haziran 2013
 • siteye her girdiğimde yeni bi yazı görmek istiyorum
  lütfen boş durmayın

  ali
  Posted 10 Haziran 2013
  • Boş durmak tabi blog üzerinden takip edince doğru bir sözcük. Hem yorumları hem de yazıları bu arada çok boşladık.

   Ama bunun sebebi kendi pvpmiz ile ilgili çalışmalardır. Bu çalışmalar ile günümüzün uyanık olduğumuz kısmının hemen hemen tamamını alıyor 🙂 En kısa zamanda gerçekten güzel bir pvp ile dönmeyi planlıyoruz.

   Posted 23 Haziran 2013
  • ne öğrendiysem bu siteden öğrendim

   Mehmet Ali
   Posted 28 Şubat 2015
 • Sorun olmazsa bir iki ekleme yapacağım..İlk öncelikle yazacaklarım birebir savaşlar içindir toplu savaşlar için değil..
  Birebir Savaşlar İçin Ejderha Gücü Şaman Becerileri

  Ejderha Yardımı:
  Oranların abartılı olmadığı bir serverda oynuyorsanız Max. Zeka+Max. Int Statüsü + Perfect Master Seviyesinde iseniz beceriniz aşağı yukarı %50 gibi bir kritik bonus kazandıracaktır size yine itemlerinizdeki bonuslarla %100’e yakın bir kritik vuruş vurma şansınız olur.(İtemlerdeki bonusa bağlı olarak daha az veya fazlada olabilir) %100 Kritik Bonusu demek düz vuruşlarınızı hepsinin kritik olarak vurmak demektir (Toplam kritik vuruş şansınız %99 olsa bile kritik vurmaya bilirsiniz.) ama skilleriniz için aynı şey geçerli değildir eğer toplam kritik vuruş şansınız %33’ü aştığı müddetçe kritik vuruş şansınız ne olursa olsun becerilerde kritik vuruş yapma ihtimaliniz %33’tür.(Bu bilgi Metin2 Türkiye tarafından resmi olarak doğrulanmadı ama pvplerde ve Metin2 Türkiye’de yaptığımız testlerde buna yakın bir sonuç elde ettik.)
  Sonuç olarak Ejderha Yardımı birebir savaşlarda düz vuruş kullanıyorsanız 5/5 derecelik bir önem taşır sizin için ama yok ben sadece beceri kullanırım diyorsanız 3.5/5 derecelik bir önem taşır.(Böyle düşünenler itemlerinden kritik bonusunu kaldırıp becerilerinde işe yarayacak başka bonuslar koymalarını tavsiye ederim.) Sonuç olarak karakteri kullanma biçiminize göre bu beceri sizin için önem sırası değişiklik gösterecektir ama bu önem sırası bu becerinin gerekli olduğu gerçeğini engelleyemez.

  Kutsama:
  Eğer beceri seviyeleri aynı tutulduğu takdirde ejderha yardımı ile aynı yüzdeye sahiptir bu yüzden ben %50 olarak kabul edeceğim.Kendi fikrimi sorarsanız kutsama bu oyundaki hint kumaşlarından biridir şöyle açıklayayım karşınızdakinin kılıç kullanan bir savaşçı olduğunu varsayarsak Max. Kılış Savunması + Bloklamalı Şahin Kalkan + Perfect Master Kutsama ile düz vuruşlarla sizi yenmeye çalışan bir savaşçının işini bayağı zorlaştırırsınız.(Delici bonusu göz ardı edilmiştir.) Uzun zamandır Metin2 oynamıyorum ama yanlış hatırlamıyorsam %100’e varan bir bloklama bonusu elde edemiyoruz. Yani Kutsama size bloklama bonusu verir (Yapılan düz vuruşları “Miss” olmasını sağlama) eğer delici bonusu bakımından yetersiz birisiyle karşı karşıyaysanız Kutsama sizin kazanmanızı neredeyse garantiler ama delici bonusu yüksek birisi ile karşı karşıyaysanız sadece Kutsama yetmeyebilir. Sonuç olarak bu beceri şamanların düz vuruş kullanan karakterlere-Bedensel Savaşçı,Zihinsel Savaşçı(Bedensellere kıyasla düz vuruşları az kullansalarda düz vuruşlarını göz ardı etmenin sonu kötü olabilir.),Yakın Dövüş Ninja,Uzak Dövüş Ninja(Özellikle karakteri kullanmada becerikliyse düz vuruşları kabus olabiliyor),Büyülü Silah Sura(Büyü Çözmesi sizi savunmasız bırakabilir.),Şamanlar(Burada beceri grubu ayırt etmedim çünkü iki beceri grubununda düz vuruşlarda kendini öne çıkaracak becerileri yok-Yüksek Saldırının verdiği değer Metin2’nin 1 Nisan Şakası gibi.)

  Yansıtma:
  Şamanların en çok göz ardı edilen iki becerisinden biridir bence-diğeri Yüksek Saldırı. Yansıtma Ejderha Yardımı veya Kutsama ile aynı beceri seviyesinde tutulduğu takdirde daha fazla yüzde verir. (Ejderha Yardımı/Kutsama Perfect Master %50 Yansıtma Perfect Master %60) Yansıtma rakibinizin size vurduğu düz vuruşu belirtilen yüzde ölçüsünde geri yansıtıyor. Yani Perfect Master Yansıtmanızın olduğunu düşünürsek size düz olarak 1000 vuran bir karakterin canı 600 azalacaktır.Hala devam ediyor mu bilmiyorum ama ben Metin2’yi bırakmadan önce de vardı “Yansıtma Kritik Vuruş Alma Şansınızı Arttırıyor.” o zamanlarda hem pvpde hemde Metin2 Türkiye’de denedim ama dediğim gibi Kritik vuruş yememiz şansa bağlı olduğu için böyle bir etkiyi gözlemlemek matematiksel açıdan imkansız -Böyle bir etkiyi gözlemleyen ve bunu Metin2 ahalisine yayan arkadaşı tebrik ediyorum :). Ama şöyle bir gerçek var Kutsama ile Yansıtma birbirinin özelliklerini azaltıcı etki göstermekte, hemen şöyle açıklayayım; üzerinizde bloklama veya yansıtma bonusu yok sadece Perfect Master Kutsama (%50 Beden Ataklarını Bloklama) ve Perfect Master Yansıtma (%60 Vücut Darbelerini Yansıtma) rakibiniz size 2000 vursun (Rakibin kritik vuruş ve delici vuruş şansı bonuslarının olmadığı varsayıyorum.) %50 bloklama ile 2000 değerindeki vuruş 1000′ inecektir %60 yansıtma ile 1000 hasar rakibin canından 600 Hp olarak düşecektir ama eğer Kutsama kullanmadan sadece Yansıtma kullansaydık; 2000 hasar rakibin canından 1200 olarak düşecekti ama sizinde 1000 Hp açığınız olacaktı işte bu durumda Kutsama veya Yansıtma kullanmak kişinin tercihine kalmıştır hatta ikisi arasında seçim yapılamazsa Ejderha Elbisesi ile uyumlu olduğu için Kutsama bile seçilebilinir. 😛 Sonuç eğer savaşınızda iksir kullanmak serbest ise yansıtma seçmeniz uygun olabilir ama yok eğer savaşınız iksirsiz ise kutsama seçmek daha mantıklı geliyor bana.

  Uçan Tılsım:
  Geldik saldırı becerilerine. Uçan Tılsım Ejderha Gücü Şamanın en uzun menzilli, en az hasar veren, tek kişiye hasar verebilen tek ve en hızlı dolan becerisidir. Hasarı fazla olmasa bile yüksek büyü hızı ile seri atışlarla randıman alınabilir. Ne kadar hasar vereceği kişinin üzerindeki bonuslara,itemlere ve statülere bağlı olduğundan kesin bir rakam vermemiyorum ama Max. Büyü Savunması + Ejderha pulu Kalkan + Yeşil Şebnem -Mong suyunu yok varsayıyorum.) olan bir karaktere yüksek hasar vermesini bekleyemezsiniz ama seri olması ve rakibiniz yakın dövüş yapan bir karakterse uzun menzili sayesinde uzaklaşıp atarak zaman kazanabilirsiniz.

  Ejderha Atışı:
  Bir kişiye hasar verebilen, birden fazla kişiye hasar verebilen veya kimseye hasar veremeyen bir beceridir. Bu becerinin kaç kişiye-yada hiç kimseye- hasar vereceği karakterin kullanıcısının elinin ayarına,tecrübesine ve birazda becerisine bağlıdır. Eğer bu beceriyi kullanabiliyorsanız sizi kutluyorum çünkü hasar verme kapasitesi yüksek olan ve 8 sn gibi kısa bir sürede tekrar kullanıma hazır hale gelen(Uçan Tılsımı yeniden kullanmak için 7 sn beklemek lazım.) isterseniz büyü hızıyla süreyi kısaltabileceğiniz bir beceriye sahipsiniz demektir. Birebir savaşlar için incelediğimiz için çok kişiye vurması bu konu için önemsiz o yüzden hedefi tutturun yeter. Dikkat etmeniz gereken bir noktada hareketli rakiplerinizdir çünkü bu beceri en çok hasarı vermese de Hasar/Zaman oranı yapıldığında en yüksek orana sahip beceri olacaktır -Ejderha Gücü Şamanlar için. Burada bu becerinin nasıl kullanılması gerektiği anlatamayacağım çünkü bu kişiden kişiye değişen bir şey ama eğer pratik yapmak istiyorsanız köpekler iyi bir tercih olabilir sizin için. Yüksek büyü hızı ile yaklaşık 3-4 snde dolduğu için her Ejderha Gücü Şamanın saldırısının vazgeçilmezlerindendir.(Zaten yüksek katılımlı lonca savaşlarının videolarına veya fotoğraflarına bakarsanız çok büyük bir ihtimalle boşluğa doğru giden bir ejderha kafası göreceksinizdir.)Ayrıca rakibinizde Grand Master ve üstü Güçlü Beden yoksa ve haraket etmiyorsa düşmesini sağlar buda ayrı bir avantajdır.

  Ejderha Kükremesi:
  Geldik şaman deyince akla ilk gelen beceriye.Bu beceri özellikle ben Metin2’yi bırakmadan önce lonca savaşlarının vazgeçilmeziydi, aynı şekilde Ejderha Gücü şamanın da vazgeçilmezidir.İlk önceliklle Ejderha gücü şamanın en geniş alanlı,en uzun sürede dolan ve en çok hasar veren becerisidir -birde göze en çok hitap eden becerisidir. :). Ejderha Kükremesi Şimşek Çağırma ile beraber oyundaki en geniş alana sahip olan becerilerdir.(Tam kesin bir bilgim yok ama göz kararı dediğimiz tabirle öyle gözüküyor.)Geniş olması birebir savaşlarda kaçan düşmanları durdurmada veya düşmanı yere düşürmede işimize yarar çünkü eğer düşmanınız hareket etmiyorsa ve Grand Master ve üstü Güçlü Bedeni yoksa bu beceri hasar verdiği kişi aynı zamanda düşürür eğer rakibiniz hareket ediyorsa -Grand Master ve üstü Güçlü Bedeni olmaması şartıyla- onun ileri gitmesini önler böylece kaçan düşmanlarınızı sinir edebilirsiniz.20 sn gibi birebir savaşlar için uzun olan bir sürede doldukları için sorun yaratabilirler ama bu sorunu büyü hızıyla birazda olsa kapatabilirsiniz ama çok büyük bir ihtimalle bu beceri birebir savaşta bir, en fazla iki kere kullanabilirsiniz gibi geliyor bana çünkü birebir savaşların geneline baktığımızda kısa süreli olduklarını görüyorum.En yüksek hasarı veriyor ve bu hasarda şamanların üzerindeki genel buguna baktığımızda yüksek olduğunu görüyoruz ama maalesef uzun dolum süresi bu büyük hasarın etkisini gölgeliyor. Bu beceriyi kaçırmak baya kötü bir şansızlığın eseri olsa gerek çünkü tek rakibinizin olduğu savaşlarda bu büyük alan siz istemeseniz bile rakibinize denk gelebilir. 🙂

  Son olarak faydalı olduysam ne ala eğer beğenirseniz aynı şeyi İyileştirme Şamanın becerileri içinde yapacağım, başarılarınızın devamını diliyorum. Bize böyle bir blog sunduğunuz içinde teşekkürler.

  Pound Alarm
  Posted 12 Haziran 2013
  • Yorumun tamamını, hiç sıkılmadan tek solukta okudum. Gerçekten şahane bir yorum -aslında bu bir yorum değil başlı başına yazı olmuş-

   Ellerinize sağlık, katkınız için teşekkürler.

   Posted 13 Haziran 2013
   • Asıl ben teşekkür ederim böyle bir forum sunduğunuz için sizin yaptığınız kılavuzların, yazıların yanında benimki de ufak bir ekleme sadece. Eğer bugün zaman bulursam dediğim gibi aynısını İyileştirme Şaman için uygulayacağım.
    Umarım başarılarınız devamı gelir, en yakın zamanda Beta Server’ınıza gelmek dileğiyle.

    Pound Alarm
    Posted 13 Haziran 2013
  • Evet, aynısını iyileştirme şaman için de bekliyoruz. 🙂

   aykut
   Posted 15 Haziran 2013
  • Efsunlarını bu siteden yapalım o zaman. 😀

   Göktuğ
   Posted 21 Haziran 2013
  • Dikkat Edin Kısa 1 Ekleme Yapıyo Burda

   ne yapcan
   Posted 20 Ocak 2016
 • Öncelikle yorumumu beğendiniz için teşekkürler umarım arkadaşlar faydalanabilirler. Ayrıca eklemek istedim Beta Serverınız çok güzelmiş, tebrik ederim.

  İyileştirme:
  İyileştirme Şamanın isim babası, İyileştirme Şamanı İyileştirme Şaman yapan beceri ve Metin2’de ki en önemli becerilerden biri. İlk öncelikle İyileştirme Becerisi size canınızı anında doldurma gibi Yaşam Kutsaması,Ejderha Kutsaması,Yöng Suyu ve Şeftali Şurubundan başka hiç bir eşyada veya beceride bulunmayan bir özellik kazandırır. Max. Zeka + Max. Int + Perfect master Becerisi ile yaklaşık 5k Hp doldurma gücüne sahip -İyileştirme net bir can doldurmaz saldırı becerilerinde olduğu gibi bir aralığa sahiptir (Örn. 4825-5020). Bu değerde bir kırmızı büyük iksirin anında canınızı doldurduğunu varsayarsak İyileştirme bir kırmızı büyük iksirin 4,16 katı olacaktır. Bu durumda İyileştirmenin özellikle iksirsiz birebir savaşlarda ne kadar önemli olduğunu görüyoruz. Ayrıca 10 sn’de dolan İyileştirmeyi Max. Büyü Hızı + Soğutma İksiri + +4 Soğutma Taşı + Perfect Master Hız Becerisiyle çok daha kısa aralıklarla kullanabilirsiniz. Extralar ile 1-2 saniyede yaklaşık 5k hp doldurabileceğiniz bu beceri size savunma ve ayakta kalma açısından çok büyük bir avantaj sağlayacaktır.
  Not: Defalarca söylendi ama tekrar söylemek lazım, İyileştirme Büyü Çözmeyi düzeltmez ama Büyü Çözmede İyileştirmeyi engellemez.

  Hız:
  Geldik benim en sevdiğim becerilerden birine. İlk öncelikle Hız becerisi isminden anlaşılacağı gibi size hem hareket hızı hemde büyü hızı veriyor, %48 Hareket Hızı ve %44 Büyü Hızı vermektedir. Hız’ın vereceği % değerleri ne Zeka bonusuna ne de Int statüsüne bağlıdır, Hız becerisinin vereceği % becerinin seviyesine bağlıdır -M3, G7,P vs. Bunun bize katacağı eksi bir yön yok ama eğer Zeka bonusu yada Int statüsü ile bu % artsaydı İyileştirme Şamanlar için çok güzel olurdu :). Hız vazgeçilmezdir çünkü malumunuz İyileştirme Şamanın becerileri az hasar vermektedir bu yüzden ne kadar seri atışlar yapılırsa saldırı bakımından o kadar etkili olunur bu yüzden İyileştirme Şamanların Hız Becerisinin yanında Soğutma İksiri -varsa- , Max. Cevherli Kolye, Büyü Hızlı Silah, Büyü Hızlı Zırh ve +4 -varsa +5- Soğutma Taşı kullanmasını şiddetle tavsiye ediyorum.

  Yüksek Saldırı:
  Geldik Metin2’nin 1 Nisan şakasına, 1 Nisan şakası diyorum çünkü neresinden tutsanız elinizde kalıyor. Perfect Master + Max. Zeka +Max. Int Bonusu ile yaklaşık +60 saldırı değeri veriyor, bunun anlamı düz olarak 100 vuracağınız rakibinize 60 vurmaktır. Yani siz bu beceriyi üstünüzde kullansanız da savaşçı veya ninja olan arkadaşınıza destek olmak aracı ile olsa bile verseniz pek işine yaramayacaktır. Umarım ne demek istediğimiz anlamışsınızdır çünkü bu becerinin birebir savaşta pek işinize yaramayacağı için açıklamama gerek olmadığını düşünüyorum.

  Şimşek Pençesi:
  Geldik saldırı becerilerine, Şimşek Pençesi İyileştirme Şaman’ın en uzun menzilli,en az hasar veren ve tuhaf bir biçimde 3 kişiye birden hasar verebilen bir becerisidir. Tahmin edebileceğiniz gibi İyileştirme Şaman uzak dövüşler için tasarlanmıştır, şöyle açıklayayım bütün saldırı becerileri uzun menzillidir, 48% Hareket Hızı veren bir beceri var, verdiği 44% Büyü Hızı ile beceri kullanmaktan düz vurmaya fırsat vermeyen becerisi vardır. En az vurmasına rağmen maalesef en hızlı dolan becerisi değil ama bu açığı 3 kişiye aynı anda hasar verme özelliği ile kapatabiliriz -Not: 3 kişiye birden hasar verme özelliği birebir savaşlarda işimize yaramayacağı için çalışma mekanizmasını anlatmama gerek yok diye düşünüyorum. Bu beceriyi size doğru gelmekte olan rakibinize kullanarak ilk hasarı verebilirsiniz.

  Şimşek Atma:
  İyileştirme Şaman’ın en kısa sürede dolan becerisi,tek kişiye isabet eden tek becerisi ve Hasar/Zaman oranı en yüksek olan beceridir. En kısa sürede dolması, Hız becerisinin ve diğer extraların etkisi ile çok kısa sürede rakibinizi ardı arkası kesilmeyen saldırılar ile serseme çevirebilirsiniz. Birden fazla kişiye isabet edip edememesi birebir savaşlar için önemli değildir zaten rakibiniz sizden çok uzakta değilse ona isabet edecektir. Hasar/Zaman oranının baya bir yüksek olması bu becerinin İyileştirme Şamanlar için hayati bir beceri olmasını sağlıyor.

  Şimşek Çağırma:
  İyileştirme Şamanın en geniş alanlı,en çok hasar veren,fazladan bir özelliğe sahip olan, en uzun sürede dolan ve göze an çok hitap eden becerisidir :).En geniş alanlı beceri olması birebir savaşlarda size bir avantaj sağlamaz. En çok hasarı vermesi tabii ki sizin için iyi bir avantaj olmasına rağmen uzun dolma süresi yüzünden Hasar/Zaman oranında Şimşek Atma’nın gerisinde kalıyor ama birebir savaşların ortalama süresini göz önüne aldığımızda bu beceriyi bir savaş boyunca yaklaşık 1-2 kere kullanacağınız için ve Hız becerisiyle desteklediğiniz büyü hızınızın yüksek olacağından -en azından ben öyle tahmin ediyorum- sizin gözbebeğiniz olabilir.

  Bu dahamı kısa oldu bilmiyorum ama zamanım kısıtlı olduğundan bu kadar oldu ancak. Tekrar zaman bulabilirsem devamı gelecek. 🙂

  Pound Alarm
  Posted 14 Haziran 2013
  • Yorumu 9 gün sonra onayladığım için hem sizden, hem de 9 gün önce yorumlar arasında yer alması gerekirken bu günden itibaren okunabilir hale geldiği için ziyaretçilerden özür dilerim 🙂

   Malum pvp ile ilgili çalışmalar zamanımızı çok kısıtlıyor. Bu yüzden anca yorumlara bakabildim. Zaman ayırıp bu yorumları tüm metin2 oyuncuları ile paylaştığınız için teşekkürler, iyi oyunlar.

   Posted 23 Haziran 2013
 • Bir sonraki yazınızda şebnem yapımlarını detaylı olarak anlatırsanız çok iyi olur.
  Ondan sonraki yazınızdada bazı değerli itemlerin düştüğü yerleri anlatırsınız(Örn: 30 lvl Yelpaze Çan 70 lvl silahlar yada yüksek lvl başlayan pvp lerde düşük lwl item bulma yöntemleri vb.)

  ali
  Posted 19 Haziran 2013
  • İlk söylediğiniz konuda bir yazımız zaten bulunuyor:
   İşlevYapılış

   Ama gerekli nesneler (kaki çiçeği, gango kökü…) nereden düşer bunun hakkında bir yazı yazılabilir. Aynı şekilde Diğer konu önerileriniz de güzel. Ancak şu aralar pvp oyunumuz üzerinde çalıştığımızdan biraz ertelenecek gibi gözüküyor. İlerleyen günlerde değerlendirilecektir.

   Posted 23 Haziran 2013
 • Sayın metin2 sözlük çeliği mavi çeliğe dönüştürünce fazla kritik yeniliyormuş.Bug var diyorlar doğru mu?Bir de şamanda yansıtma kullanmayın diyorlar.Bunuda cevaplarsanız sevinirim.Kolay gelsin…

  enes
  Posted 20 Haziran 2013
  • Oyunda kritik yemek sadece rakip üzerindeki GERÇEK KRİTİK VURUŞ şansı ile alakalıdır. (nasıl hesaplandığını öğrenmek için yazıya tıklayın)

   Kritik vuruşa karşı bir savunma olmadığı gibi; bu saçma iddialarda söylediği üzere kritik yeme şansımızı arttıran bir efsun-etki veya bug yoktur. Çünkü böyle bir şey özel olarak uğraşılsa ancak sağlanabilir ve bu konuda hiçbir resmi-gayriresmi bir fikir birliği yoktur. Yani sadece her duyduğuna inanan (daha doğrusu inansam ne kaybedeceğim diyen) oyuncular tarafından yayılan asılsız iddialardır. Örneğin şamanlardan yansıtma etkisini almamak çok da ölümcül bir “batıl” inanç değilken artık mavi çeliği dönüştürmemek kendi kuyunuzu kazmaktır.

   Her iki iddiaya da şöyle şüpheci bir gözle bakınca zaten ne kadar saçma ve oyuncular arasında bilgi kirliliği yaratmaya yönelik olduğu anlaşılabilir. Çünkü artık metin2 hakkında herşey biliniyor. Eğer oyuncular yansıtma becerisini almaz ve siyah çeliklerini dönüştürmezse sizce bu kimin işine daha çok gelir?

   Bu yüzden böyle şeylere hiçbir şekilde kulak asmamanızı öneririm. Zaten bu yansıtma safsatası yeni çıktı ve zırhı da ilk defa duydum. Sıradaki ne? Silahları dönüştürünce daha mı az EXP geliyor yoksa delici vuruş yeme şansımız mı artıyor?

   İyi oyunlar.

   Posted 23 Haziran 2013
 • bişey soracam admin bide bunun gibi savaşçı için bedensel mi zihinsel mi bide ninja için bıçakçımı okçumu daha iyi bunları yazarsan sevinirim sura için biliyorum karabüyü burda paylaşılan efsunlarla server birincisiyim lütfen bunları yazarsan sevinirim.

  Hayran
  Posted 13 Temmuz 2013
  • Kısa zaman sonra bu şekilde birkaç karşılaştırma yazısı yazılabilir, ancak bugünlerde zor gözüküyor.

   Öneri için teşekkürler iyi oyunlar.

   Posted 23 Temmuz 2013
 • Gm ben şamanım Genellikle ws lerde alıyrum fakat her hartere göre silah kolye aykkabı yapıyorum o kişi ile ws atıyorum bazen yeniliyor bazen ise yeniyorum sizin ejderhaa gücü klavunuzdaki giibi herşeyi aynı yapar isem güçlü olurmuyum ?

  veysel
  Posted 20 Temmuz 2013
  • Genel olarak herkesin efsunları aynı kapıya çıkıyor eğer çok büyük bir hataları yoksa.

   Herkesin temel efsunları yarı insanlara karşı güç, zeka, savunmalar ve kritik. Bunlar yanına getirilecek efsunlar ise artık işin kişiye kalmış kısmı. Ben kendi karakterimle ejderha gücüne uygun gördüğüm efsunları kılavuzlara yazdım ve en iyi nasıl oynadıysam o şekli ile yer verdim. Yani benim oyun mantığıma ve yeteneğime en uygun efsunlar oradaki gibidir.

   Ama elbette o efsunları getirip yenilmezliği ilan etmek gibi birşey yok. Çünkü o efsunlar herkese açık ücretsiz bir sitede paylaşılan ve çoğu kişinin 3 aşağı 5 yukarı aynısı getirdiği efsunlar. Bu nedenle daha iyi olacağını söyleyebilirim ama elbette yenilmeme gibi bir durumu hiç kimse garanti edemez.

   Posted 22 Temmuz 2013
 • Elinize saglik. Yanlız bir sorum olacak size. İyileştirme ve ejderha gücü vs atsa kazanan kim olurdu ? Ve de ninjalara karşı nasıl oynamaliyiz ?

  Samet
  Posted 06 Haziran 2015
 • valla ejderha gücü şaman iyi fakat bire birdede olsa toplu ws lerdede olsa adamlar ++ la geliyor sonuçta adamlar ++cı şaman kasıyor ve ejderha şamanı trolleniyor bu üzücü p skilli bir ejderha yardımını veya kutsamayı iyileştirmeci şamana verseniz toplu wslerde olsun bire bir olsun çok yararı olur düşünsenize kritikçi+iyileştirmeci gibi oluyor bu yüzden insanın kasası gelmiyor.fakat 1 e 1 deyken adamı ikna ederseniz (ki çogu reddeder sanki onların güçlü bedeninin yada hava kılıcını alabiliyormuşuz gibi) ozaman yol kadedersiniz bu yüzden tekrar düşünün derim ejderha yardımını kasarken 55 levelde olsa 120 levelde olsa adamlar ++sını alıp öyle geliyor sözün kısası kule önüne yada şehir basmaya iyileştirmeci açıp ++nızı alıp sürekli hasar veren bir şaman ++ kritik etkenti ile durdurulamaz olabiliyor iyileştirmeside toplu wslerde dayanıklılık atrrıyor pot+iyileştirme şehir bile dalsa gene yıkılmaz ondan tekrar düşünün derim

  caner
  Posted 24 Kasım 2016

Leave a comment

Dion Lewis Womens Jersey  https://bestlatinwomen.com